Kategoriler

mısırlı mustafa hoca facebook
Bizi Faceboo'ta bizi ziyaret ediniz

Mevlid Kandili

Mevlid Kandili; Mevlid kelimesi arabça olup doğmak – dünyaya gelmek anlamındadır. İslam dininin son peygamberi Yüce Yaratıcının insanlığa rehber olarak gönderdiği son rahmet elçisi, sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed'in (s.a.v.) doğum gecesi, Hicrî Rebiul-evvel ayının on ikinci pazartesi gecesi, yani genellikle kabul edildiğine göre 20 Nisan (12 Rabiulevvel) 571 Pazartesi günü sabaha karşı Mekke'de doğmuştur..
 Bu haftayı Diyanet işleri başkanlığı Kutlu Doğum Haftası olarak ilan etmiş ve 1989 yılından bu yana da yurt içinde ve yurt dışında kutlu doğum haftası proğramları düzenlenmektedir..
Bu kutlamaların amacı ise; Peygamber sevgisini, şefkatini, sadâkatını tüm beşeriyet arasına yaymak, Rasul’ün yaşantısını şiar edinmek ve bu düşünce ile cemiyet ve toplumda birlik beraberlik kardeşlik duygu ve düşüncelerini çoğaltıp, kin ve nefret tohumlarını kurutmaktır..
Peygamber Efendimizin Dünyaya Teşrif Buyurmasıyla Dünya Üzerinde O Güne Kadar Görülmeyen olağan üstü (Harikulade) olaylar meydana gelmiştir..
Bu olaylardan bazıları şunlardır:
1- Peygamber Efendimiz doğduğu gece gök yüzünde bir yıldız doğmuş ve Yahudi alimleri bu yıldızla birlikte beklenilen son İslam peygamberinin geldiğni anlamışlardır..
2-“Kabe içinde bulunan putlar yüz üstü düşüp kırılmış,
3-Medayin Şehri'nde Kisra (İran hükümdarı)'nın sarayı sarsılmış ve 14 sütun yıkılmış,
4-  İstahrabat şehrinde ateşe tapanların, bin yıllık ateşgede(tapınakta yaktıkları ateş)leri sönmüş,
5- Bin yıldan beri akmakta olan Sava Gölü kurumuştur.”
6- Semavere deresinin suları dolup taşmıştır..
Peygamber efendimiz hiç şüphe yok ki sınırsız bir merhamete sahiptir ve bu şefkat ve merhameti de tüm insanlık için geçerli ve evrenseldir.. Kendisine kötülük yapanlara o iyilik yaptı. Tüm düşmanlarını affetti.
Ashabı kiram tarafından müşriklere beddua etmesi istendiğinde o rahmet ve merhamet Peygamberi;
"Ben lanetçi olarak gönderilmedim. Ben yalnız rahmet olarak gönderildim."buyurdu.
Kainatın Efendisi Allah Rasulü’ s.a.v’in peygamberliği ve rahmeti evrenseldir. Belli bir zaman ve belli bir bölge ile sınırlı değildir. Allahu Teâlâ:
"(Rasûlüm!) biz seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik."
"De ki: Ey insanlar! Gerçekten ben sizin hepinize gönderilen, göklerin ve yerin sahibi olan Allah'ın elçisiyim." buyurdu
Tüm insanlığa hidayet rehberi olarak gönderilen yüce peygamberimizi sadece bu gecede değil her zaman taltif etmeli kuran okuyup ona bol bol selavat göndermeli ve şefaatını ümit etmeliyiz..
Allah hepimizi bu mübarek geceleri gereğince değerlendirip amel eden ve hakkın rızasına ulaşan kullarından eylesin.. Amin..
Bu kategoride henüz ürün Yok.

Banka Hesap Numaralarımız:

MustafaYigit Konto Nr: 0192 169 607 Blz: 440 501 99 Sparkasse Dortmund / Deutschland

 

-----------------------------------

Mustafa Yigit IBAN : DE88 4405 0199 0192 1696 07 SWIFT-BIC: DORTDE33XXX     (Germany)

------------------------------------------------

Türkiye'den HESAP NO için bizimle irtibata geçiniz

 

--------------------------------------------------

Yazışma Adresimiz:

M.Yigit Pf: 10 43 14, 44043-Dortmund

----------------------------------------------------

Büro adresimiz:

Robertstr 20, 44145 Dortmund Almanya / Deutschland

 

Vergi Numaramız: 103/291/52281

 

E-Mail: infohoca@googlemail.com

Mısırlı mustafa hoca kimdir?   Çalışmalarımız  I  Büyü çözmek  I  Cinli hastalar  I  Kuran ile tedavi  I Önemli dualar  I  Ziyaretçi defteri   Havas muska kitapları satışı  Vefk hazırlama  I  Zeka ve başarı için  I  Nazardan korunma  I  Eserlerimiz  

MISIRLI MUSTAFA HOCA © 2021 Powered By OpenCart-TR