ÖNEMLİ KONULAR

Şifalı bitkiler

Bazı Etkili ve Şifalı bitkileri Bu Bölüme Eklemeye Devam Edeceğiz

Bitkiler hayatımızın idamesini sağlayan can damarlarımızdır.

Bu sayfamıza daha sonra bütün şifalı bitkileri alfabetik sıralamaya göre eklemeye devam edeceğiz…

ARPA:

Arpa icerisinde kalsiyum ve potasyum gibi mineraller icerir. Arpayi fazla yiyen kisilerde kolestrol oraninin oldukca düsük oldugu tespit edilmistir.

AVOKADO:

Depresyona karşı oldukca şifalıdır. Depresyona sebep olan faktörleri azaltır. Vücudu rahatlatır. E-Vitamini içerdiği için kalbide rahatlatır. Fakat yağ oranı yüksek olduğu için fazla miktarda yenmemelidir.

ENGINAR:

İhtiva ettiği Cynarine adli madde sayesinde yiyeceklerin kolayca sindirimini sağlar. Romatizma, karaciğer, gut hastalığına yakalananlara gayet iyi geldiği gibi hamile hanımlar içinde gıda verici ve rahatlayıcıdır.

HARDAL:

Hardal ise sindirim sistemini düzenliyor ve mide ağrılarını gideriyor. Uzmanlar bir çay kaşığından fazla yenmemesini tavsiye ediyorlar..

NANE:

Nanenin içerdiği mentolse, grip mikrobuna karşı savaştığı gibi, ileri yaşlarda ülsere yakalanma riskini azaltıyor. Nane çayı, baş ağrısı, grip, stres gibi hastalıkların yanı sıra mide yanmasına da bire bir geliyor.

İSTİRİDYE:

Yüksek kolesterol ve demir madeni içerir. Fakat balıktan daha fazla cinsel gücü artırır.

KAYISI:

Kayısının içindeki betakarotene adli bir madde bulunmaktadır. Kaysıyı ara sıra yemeye devam eden kimselerde kanser riskinin görülmeyeceği uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Kuru kayısıya rengi bozulmasın diye eklenen sülfür dioksitin de, astım gibi hastalıklara iyi geldiği tespit edilmiştir.

MUZ:

Muz kalbin düzenli çalışmasına ve tansiyonun ayarlanmasına yardımcı olur.. Fakat fazla miktarda karbonhidrat ve potasyum ihtiva ettiği için seker hastaları yarim muzdan fazla yememelidirler.

NOHUT:

Menopoza karşı koruyucu ve direnç vericidir

PORTAKAL:

Portakal, c vitamini ihtiva ettiğinden kalbe vücuda rahatlık verir. Grip’e çok iyi gelir. Portakalı çok yiyen insanların ileri yaslarda kalp krizine ve felce yakalanma riskleri azalır.

REZENE:

Kalbe ve tansiyona çok iyi gelir. Hindistan cevizi: Hindistan cevizi basur için çok faydalıdır. Fakat ölçülü kullanılması gerekir.

TARÇIN:

Mideyi rahatlatıp kusmayı engelliyor..

TAHIL:

Kalbin ve tansiyonun düzenli çalışmasının ilacıdır.

ÜZÜM:

Üzümün içinde elajik asit bulunur. Menopozun olumsuz etkilerine karşı vücudu dirençli kılar ve korur.

Not: Sayfamizda verilen bilgiler doğrultusunda kullanıma geçmeden evvel mutlaka bir hekime danışmalısınız, somruluk size aittir.

İlahiyatçı Dr. Mustafa YİĞİT

Mısırlı Mustafa Hoca, İlahiyatçı Dr. Mustafa YİĞİT, Mısırl E-el-Ezher Üniversitesindeki ilahiyat ve felsefe (Usulüddin) fakültesinde 4 yıllık eğitimini tamamladıktan sonra Hollanda'da A. İslam Üniversitesinde İslami ilimler fakültesinden mezun olup aynı üniversitede büyü hakkında 2 yıl Master (Yüksek lisans) yapmıştır. Cinler hakkında doktoraya ise Brüksel B. İslam Üniversitesinde başlayıp U.S.A'da Theology Universitesinden mezuniyet diplomasını almıştır. Uzun yıllar diyanette imam hatiplik görevini ifa ettikten sonra emekli olmuştur. 40 seneden beri de manevi ilimler, (havas ilmi) hasta okuma (rukye) musallat tedavisi (cin çıkarma) kısmet açma ve doktorluk olmayan her çeşit manevi sorunlara çare ve çözüm üretmekle başarılı bir şekilde meşkuliyetini devam ettirmektedir. 1997'den beri Almanya da manevi rehberlik bürosunda resmi olarak Avrupa'nın her yerinden gelen çeşitli halka hizmet vermektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GÖNDER
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Scan the code
Mısırlı Mustafa Hocam, önemli bir konuda size danışmak istiyorum. Bana dönerseniz memnun olurum. Saygılar.