ÖNEMLİ KONULAR

Hasta Okuma

Hasta okuma

HASTA OKUMA (RUKYE) Büyülü yada cinlerin rahatsız ettikleri hastaların üzerlerine Kur’anı kerimden ayetler, Rasulüllah’ın dilinden dualar okumak (rukye) dinimizde caizdir. Allah her derdin  (ölüm hariç) dermanını da vermiştir. Bazı hastalıkların çaresi doktorda bazılarının çaresi ise Kur’andadır. Kur’an manevi ve ruhani şifa kaynağıdır. İnanıp, iman edenlerin en büyük rehberidir. ….açıklama devam edecektir…..

Önemli Not: Bazı sütten dili yanan zavallılar yoğurdu üfleyerek yemeye başlarlarmış bu sebepten hocaların, medyumların dolandırdığı ve inancı zayıflayan bazı çaresizler bizleri arayıp hocam okuduğun yazdığın dualara garanti veriyormusun diye soruyrlar. Bende onlara ‘sizin yarına kadar yaşacağınıza Allah’tan garantiniz var mı? diye sorduğumda hemen kocaman bir YOK cevabını veriyorlar. Öyleyse bizler ayetikerimede buyurulduğu gibi sadece bir vesileyiz. Şifa, çare, çözüm, Yüce Mevla’dandır. Biz Sebebplare tevvessül olmaya çalışıyor, yardımcı olmaya gayret ediyoruz. Bizim vesilemizle Yüce Mevla fayda vermişşe biz sadece bir aracı olduğumuz için Yaratana minnettarız.

Yine hadisi şerifte ‘Çalıştırdığınız kişiye alın teri soğumadan emeğinin karşılığını ödeyiniz’ buyuruluyor. Emeğimizin karşılığ olarakta bu güne kadar kimseyi zora sokmadık ve veremeceği bir ücretide talep etmedik. Cüz’i bir ücret talep etmişsek biz bu ücreti sadece emeğimiz, masrafımız ve büromuzun kirası, müşteriye zaman ayırma, mataryal, hizmet ve diğer masraflarını ödeme  karşılığında talep etmişizdir.(Magische Hilfe und Horoskope, Material Zeitaufwand sowie für Dienstleistungen) Yoksa asla yapacağız işlemlerin garantisi olarak değil. Yazdığımız, yardımcı olduğumuz insanların tamamının memnun kalacağını ve yüzde yüz başarılı olacağımızı iddia etmemiz ise saçmalık olur. Hatta aldığımız ücreti hak etmemiz için sonuç almanız gerekir diye garanti de veremeyiz. Fakat azınlık çoğunluğa tabidir gerçeğine uyarak yola çıkarsak bizi arayan insanların büyük çoğunluğu memnunlar ve duacılar inşallah. Memnun olmayanlar varsa bunlar istediği dereceye ve gayeye ulaşamamış olmalarındandır, bununda birçok nedenleri olabilir. Yoksa bizim yalan söylememiz, para kazanmak için garanti vermemiz yada kandırmamız mümkün değildir. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Selam ve dua ile…

İlahiyatçı Dr. Mustafa YİĞİT

Mısırlı Mustafa Hoca, İlahiyatçı Dr. Mustafa YİĞİT, Mısırl E-el-Ezher Üniversitesindeki ilahiyat ve felsefe (Usulüddin) fakültesinde 4 yıllık eğitimini tamamladıktan sonra Hollanda'da A. İslam Üniversitesinde İslami ilimler fakültesinden mezun olup aynı üniversitede büyü hakkında 2 yıl Master (Yüksek lisans) yapmıştır. Cinler hakkında doktoraya ise Brüksel B. İslam Üniversitesinde başlayıp U.S.A'da Theology Universitesinden mezuniyet diplomasını almıştır. Uzun yıllar diyanette imam hatiplik görevini ifa ettikten sonra emekli olmuştur. 40 seneden beri de manevi ilimler, (havas ilmi) hasta okuma (rukye) musallat tedavisi (cin çıkarma) kısmet açma ve doktorluk olmayan her çeşit manevi sorunlara çare ve çözüm üretmekle başarılı bir şekilde meşkuliyetini devam ettirmektedir. 1997'den beri Almanya da manevi rehberlik bürosunda resmi olarak Avrupa'nın her yerinden gelen çeşitli halka hizmet vermektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GÖNDER
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Scan the code
Mısırlı Mustafa Hocam, önemli bir konuda size danışmak istiyorum. Bana dönerseniz memnun olurum. Saygılar.