Kutsal Günler

Kutsal Günler
HIDIRELLEZ NEDİR
Tarihin başlangıcından bu yana her milletin gönlüne taht kuran bazı gelenek görenek örf ve âdetleri, bayramları, töreleri vardır.. İşte bunlardan bir taneside  Anadolu halkımızın severek kutladığı şenlikler düzenlediği hatta manevi değeri olan HIDIRELLEZ dir.  Hıdır-ellez’in bir anlamıda artık kış mevsimin geride kaldığı ve o burcu burcu çiçeklerin doyumsuz kokularını etrafa yaymaya başladığı güzel bir baharın müjdeleyicisidir..
 
Hıdırellez’in dini anlamı ise; Hızır a.s ile İlyas Peygamberin bir araya geldikleri 6 mayıs gününün hatırlanması ve o iki büyük zatı muhteremlerin hak ve hürmetine iyi temennilerde bulunmak ve onları hayır dua ile anmaktır.. Yine 5 mayısı 6 mayısa bağlayan bu gece çok mübarek bir gece kabul edilip her çeşit dilekler yüce Mevla’ya arz edilir kuranlar okunur dualar edilir. Hatta bazı çevrelerde 5 mayıs günü şenlikler ve kutlamalar başlamaktadır..
Alt Kategoriler

İlahiyatçı Dr. Mustafa YİĞİT

Mısırlı Mustafa Hoca, İlahiyatçı Dr. Mustafa YİĞİT, Mısırl E-el-Ezher Üniversitesindeki ilahiyat ve felsefe (Usulüddin) fakültesinde 4 yıllık eğitimini tamamladıktan sonra Hollanda'da A. İslam Üniversitesinde İslami ilimler fakültesinden mezun olup aynı üniversitede büyü hakkında 2 yıl Master (Yüksek lisans) yapmıştır. Cinler hakkında doktoraya ise Brüksel B. İslam Üniversitesinde başlayıp U.S.A'da Theology Universitesinden mezuniyet diplomasını almıştır. Uzun yıllar diyanette imam hatiplik görevini ifa ettikten sonra emekli olmuştur. 40 seneden beri de manevi ilimler, (havas ilmi) hasta okuma (rukye) musallat tedavisi (cin çıkarma) kısmet açma ve doktorluk olmayan her çeşit manevi sorunlara çare ve çözüm üretmekle başarılı bir şekilde meşkuliyetini devam ettirmektedir. 1997'den beri Almanya da manevi rehberlik bürosunda resmi olarak Avrupa'nın her yerinden gelen çeşitli halka hizmet vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GÖNDER
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Scan the code
Mısırlı Mustafa Hocam, önemli bir konuda size danışmak istiyorum. Bana dönerseniz memnun olurum. Saygılar.