ÖNEMLİ KONULAR

Kur’an ile Tedavi

• Manevi şifa kaynağımız kuranı kerim ile (rukye yoluyla) ruhani hastaları tedavi konusunda bizleri her zaman çekinmeden arayabilirsiniz. kuranla manevi tedavi gerçek ve haktır. Kuranla tedavi şekli uzun yıllardır kullanılan peygamber mesleği ve sünnet yoludur. Kuranla tedavi metodu deyince medyum, büyücü ve kahinlerle bu durumu karıştırmamaya dikkat ve özen gösterilmelidir. Çünkü kuranla tedavi etmeye kalkışan kimse ilk etapta birinci derecede takva ve ilim ehli olmalıdır. Yoksa her yola çıkanın başarabileceği bir meslek dalı değildir. Kuranda yüce Mevla şöyle buyuruyor; ”Ben sadece gücümün yettiği kadar ıslah etmek istiyorum. Fakat başarmam ancak Allah’ın yardımı iledir. Yalnız O’na dayandım ve yalnız O’na döneceğim.”

    Bazı zatlar, sanki şifa vermek kendi ellerindeymiş gibi yüzde yüz garanti vermektedirler. Yukarıdaki ayettende anladığımız gibi bizler gücümüzün yettiği kadar insanlara faydalı olmaya, şifasına, ıslah ve iyiliklerine çalışmaya gayret edeceğiz. büyük Alim İbni Kayyım Hz’leri el-Fevâid isimli eserinde şöyle buyuruyor. ” Kuranla hastaları tedavi etmeyi, ondan şifa ve fayda beklemeyi terk etmek, kuranı terk etmektir (onun şifa gücüne inanmamaktır)” Hatta bazı rahatsızlıklar vardır ki; tedavisi sadece ve sadece Allah’ın kitabı ve Peygamberin sünnetiyledir. Kuranı kerim hiç şüphe yok ki; inanan kalplere ve gönüllere şifadır. Bunun canlı örneğini de ziyaretimize gelen misafirler görmekte ve yaşamaktadırlar. Sizlerinde ziyaretlerinizi bekliyoruz , inşallah!

İlahiyatçı Dr. Mustafa YİĞİT

Mısırlı Mustafa Hoca, İlahiyatçı Dr. Mustafa YİĞİT, Mısırl E-el-Ezher Üniversitesindeki ilahiyat ve felsefe (Usulüddin) fakültesinde 4 yıllık eğitimini tamamladıktan sonra Hollanda'da A. İslam Üniversitesinde İslami ilimler fakültesinden mezun olup aynı üniversitede büyü hakkında 2 yıl Master (Yüksek lisans) yapmıştır. Cinler hakkında doktoraya ise Brüksel B. İslam Üniversitesinde başlayıp U.S.A'da Theology Universitesinden mezuniyet diplomasını almıştır. Uzun yıllar diyanette imam hatiplik görevini ifa ettikten sonra emekli olmuştur. 40 seneden beri de manevi ilimler, (havas ilmi) hasta okuma (rukye) musallat tedavisi (cin çıkarma) kısmet açma ve doktorluk olmayan her çeşit manevi sorunlara çare ve çözüm üretmekle başarılı bir şekilde meşkuliyetini devam ettirmektedir. 1997'den beri Almanya da manevi rehberlik bürosunda resmi olarak Avrupa'nın her yerinden gelen çeşitli halka hizmet vermektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GÖNDER
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Scan the code
Mısırlı Mustafa Hocam, önemli bir konuda size danışmak istiyorum. Bana dönerseniz memnun olurum. Saygılar.